+90 (542) 804 09 55
Sosyal Medya Hesaplarımız

F Tipi Kaçak Akım Röleleri

858 kez görüntülendi

F Tipi Kaçak Akım Röleleri ; 10 Hertz + 50 Hertz + 1000 Hertz gibi kompozit frekanslardan oluşan artık hata akımlarına karşı koruma sağlamak için tasarlanmıştır.

Çok frekanslı bileşenlerin olabileceği tesisler, örn. inverterler ve motor kontrol sistemleri, karışık frekanslarda artık akımlar arıza koşullarında oluşabilir ve A Tipi Kaçak akım röleleri ile tespit edilemez. F Tipi kaçak akım röleleri bu tür durumlar da  ideal koruma sağlar.

F Tipi kaçak akım rölelerinin ek bir avantajı, Dalgalanma akımlarına karşı A Tipi kaçak akım rölelerinden daha yüksek bir bağışıklık seviyelerine sahip olmalarıdır. Dolayısıyla yıldırım dalgalanmaları, şebeke gerilim dalgalanmaları , ani aşırı akımların yapmış olduğu gerilim dalgalanmaları vb. nedeniyle rahatsız edici açmalara karşı  yüksek bağışıklığı vardır.

Örneğin yıldırım düştüğü noktadan itibaren 2 km çapta etkili olur. Bu alan içerisinde bulunan elektrik hatları üzerindeki kaçak akım rölelerinde gerilim dalgalanmasından dolayı istemsiz açmalara neden olur. F tipi röleler bu gibi durumlara karşı yüksek bağışıklık seviyesine sahip olduğundan gereksiz açma yapmazlar.

Kullanım Alanları :

Sürücü devreleri

Harmonik akım kaynaklı cihazların bulunduğu makineler

Kaynak makineleri

Üretim alanında bulunan kombinasyon prizleri

Motorlar

Sanayi tip çamaşır makineleri  , bulaşık makineleri ve yıkama makineleri

Konveyör Panoları

Asansör Panoları

Otomatik kapı sistemleri

Yürüyen merdiven sistemleri

Pres makineleri , CNC makineleri , Kalıp makineleri , Tekstil makineleri, Enjeksiyon makineleri  vs.

F tipi kaçak akım röleleri EN 61008-1:2004  ,  EN 61008-2-1:1994 ve EN 61543:1995  standartlarını karşılamalıdır.

Model Seçim Tablosu:

Sosyal Medya Paylaşımı.