+90 (542) 804 09 55
Sosyal Medya Hesaplarımız

Sigorta Özellikli Kaçak Akım Röleleri

2 kez görüntülendi

Elektrik tesisatları eski olan işletmelerde kaçak akım rölesini tesis etmek sadece elektriksel olarak değil fiziksel olarak da oldukça zorlu bir süreç oluşturmaktadır. Çünkü kaçak akım rölesi olmayan kombinasyon prizlerine kaçak akım rölesi eklemek istediğinizde ya sigortaların bir kısmını sökmek zorunda kalıyorsunuz veya yüksek maliyetler ödeyip kombinasyon kutularını komple değiştirmek zorunda kalıyorsunuz. Bu model kaçak akım röleleri bu sorunu bütünüyle ortadan kaldırmaktadır. Çünkü hem kaçak akım rölesi özelliği hem de C ve B serisi sigorta özelliklerini taşımaktadırlar. Yani 3 korumayı tek bir üründe yaparlar.

İskra Sigorta Özellikli Kaçak Akım Röleleri

  1.  Kaçak Koruma
  2. Aşırı Akım Koruma
  3. Kısa Devre Koruma

Aynı zamanda busbar sistemi çalışan işletmelerde busbar kutuları üzerinde sadece sigorta için yer bulunmaktadır. Kaçak Akım Rölesi eklemek için bir yer bulunmamaktadır. Bu ürünler sayesinde busbar’dan beslenen bir makine için kaçak akım rölesi eklemek çok basit bir iş halini almaktadır. Aynı zamanda kaçak akım rölesi eklemek için yer bulunmayan elektrik panoların da ,panoyu değiştirmeye gerek kalmadan kolay montaj imkanı sunarlar.

Model Seçim Tablosu:

Sigorta Özellikli Kaçak Akım Röleleri Özelikleri 

Sigorta özellikli kaçak akım röleleri, eski tesisatlar için kaçak akım rölesi özelliği kazandırılmak için imal edilen ürünlerdir. Özellikleri bakımından temel olarak kaçak akımın önlenmesini sağlasa da, eski tesisatlara bu özelliğin kazandırılmasında temel unsurlardan biridir.

Sigorta Özellikli Kaçak Akım Röleleri Nedir?
Kaçak akım rölesi bulunmayan eski tesisatlarında birçok fiziki ve maliyetli bir işlemin yapılması sonucunda, kaçak akım rölesi tesisata kazandırılabilmektedir. Hatta yapılan işlem sonucunda tesisattan kaynaklı olarak, rölenin sıklıkla enerjiyi kesmesi söz konusu olabilmektedir. Sigorta özellikli kaçak akım rölesi, bu maliyet ve fazla fiziki işleme gerek kalmadan tesisata kaçak akım rölesinin tesis edilmesini sağlayan özel ürünlerden biridir.
Sigorta Özellikli Kaçak Akım Rölesinin Diğer Rölelerden Farkı Nedir?
Bu tip rölelerin en önemli özelliği, V-otomatların görevini de üstlenmiş ürünler olmasıdır. Yani bir yandan kaçak akım arızalarını önleyerek tesisat ve bağlı unsurların sağlığını korurken, diğer yandan da sigorta özelliği ile kısa devre ve diğer arızalar için önlem alınmasını sağlamaktadır.
Sigortalı Kaçak Akım Rölesi Kullanmanın Avantajları Neler?
• Kaçak akım eklemek için yer bulunmayan panolarda, panonun değişimine gerek kalmadan hem kaçak akım eklenmesini, hem sigorta kullanılmasını sağlayarak panonun değişmesini önler.
• Eski tesisatlar da röle kaynaklı sigorta çakışmasının önüne geçer.
• Kısa devre koruması sağlar.
Sigorta Özellikli Kaçak Akım Röleleri Ne İşe Yarar?
Sigorta özellikli röleler, sigorta göreviyle kısa devre koruması ve aşırı akım için koruma sağlarken, kaçak akım röle özelliği ile de klasik kaçak akım rölesi görmektedir.
Bu özellikleriyle klasik rölelerden farklı olarak hattın kısa devre arızalarında, korunmasına imkân tanıyan özelliklere sahiptir.